ekstrakt z wanilii

Cudowny ekstrakt, czyli wanilia w innym wydaniu

Ekstrakt z wanilii to środek, którzy charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami oraz – co najważniejsze – skutecznością. Jest on stosowany w głównej mierze w kuchni, jako dodatek dla podkreślenia smaku, jednakże można go również wykorzystać do nieco innych celów. Wysokiej jakości ekstrakt waniliowy możesz dostać tutaj: https://www.aledobre.pl/3009,Ekstrakt_waniliowy_naturalny_30_ml_Deka.html

Niezwykłe właściwości ekstraktu waniliowego

Ekstrakt z wanilii jest uzyskiwany po długiej i odpowiedniej fermentacji. Jest on produkowany oczywiście na bazie alkoholu, jednak za jego sprawą powstaje mocny i charakterystyczny zapach. Nie każdy ma świadomość także, że rzeczony ekstrakt posiada ciekawe właściwości zdrowotne.

Przede wszystkim, ekstrakt to silny przeciwutleniacz, czyli środek, który neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za wiele chorób, między innymi za choroby nowotworowe. Ekstrakt waniliowy doskonale radzi sobie w walce ze stanami zapalnymi oraz z tak zwanym stresem oksydacyjnym. Jest także w stanie zbić gorączkę, jednak nie można go stosować u dzieci ze względu na obecność alkoholu.

Co więcej, ekstrakt waniliowy posiada działanie antybakteryjne. Bardzo często jest jednym ze składników środków stosowanych na opryszczkę. Można go również nałożyć na wacik, a następnie delikatnie przemywać nim zainfekowane miejsce kilka razy dziennie.

Ekstrakt waniliowy to również środek stosowany przy gorszym nastroju. Poleca się go osobom, które mają objawy depresji i niepokoju. Za jego pomocą można polepszyć sobie nastrój, a także doskonale pobudzić organizm.