grill kontaktowy

Czy warto przygotować dania na grillu kontaktowym?

Uwielbiasz grillować? Zacznij przygotowywać dania na grillu kontaktowym. Urządzenie jest nazywane inaczej także grillem elektrycznym lub grillem panini. To wszechstronne urządzenie kuchenne, które stało się bardzo popularne wśród miłośników kuchni na całym świecie. Dzięki prostocie obsługi i szybkości przygotowywania potraw, grill kontaktowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie smaczne dania na ciepło w krótkim czasie. Jak działa grill kontaktowy? Co możesz na nim grillować? Sprawdź w artykule poniżej.

Jak działa grill kontaktowy?

Grill kontaktowy składa się z dwóch płyt grillujących, które są zamykane na siebie. Dzięki temu potrawy są grillowane z obu stron. Płyty grillujące są  pokryte powłoką nieprzywierającą, dlatego z łatwością wyczyścisz je i zapobiegniesz przypalaniu potraw. Grille kontaktowe działają na zasadzie przewodzenia ciepła, a nie na zasadzie promieniowania cieplnego to powoduje, że potrawy są grillowane równomiernie. Grill kontaktowy jest zasilany prądem elektrycznym, dla możesz używać go w domu, kempingu i wszędzie tam, gdzie będziesz miał dostęp do energii elektrycznej.

grill kontaktowy

Jakie potrawy możesz grillować za pomocą grilla kontaktowego?

Za pomocą grilli kontaktowych przygotujesz wiele potraw m.in.:

  1. Składniki na kanapki i panini – możesz na nim zgrillować chleb, wędliny, sery, warzywa i inne składniki, co pozwala na szybkie przygotowanie pysznych i chrupiących kanapek.
  2. Mięso i ryby – Sprawdzi się podczas grillowania mięsa, takiego jak: kawałki kurczaka, kotlety, karkówki czy steki. Moższ na nim również grillować ryby np.: łososia czy tuńczyka, ponieważ grillując uzyskasz soczystego wnętrze i chrupiącą skórkę.
  3. Warzywa i owoce – możesz także grillować warzywa i owoce np.: paprykę, cukinię, bakłażan czy pieczarki. Grillowanie nadaje im intensywny smak i aromat. Do grillowania będą nadawać się również owoce, takie jak ananasy, brzoskwinie czy nektarynki. Grillując je, nadasz im delikatny, karmelizowany smak.

Grill kontaktowy jest urządzeniem, dzięki któremu przygotujesz potrawy na różne okazje bez względu na porę roku.