Dla kogo polecana jest suplementacja ashwagandhą?

Ashwagandha to roślina pochodząca z Indii, która wykazuje szerokie działanie prozdrowotne. Jest ona wykorzystywana w leczeniu licznych dolegliwości, w tym choćby związanych z układem nerwowym czy immunologicznym.

Z czego wynika popularność ashwagandhy?

Swoją popularność ashwagandha zawdzięcza szerokiemu działaniu prozdrowotnemu. Może być ona bowiem podawana w celu ograniczania nieprzyjemnych dolegliwości związanych z okresem menopauzy. Ponadto działa ona kojąco na układ nerwowy i może być wykorzystywana podczas leczenia stanów lękowych, nadmiernego zmęczenia, bezsenności oraz depresji. Ponadto jej przyjmowanie związane jest z podniesieniem libido u mężczyzn oraz wzrostem ruchliwości i przedłużeniem żywotności plemników. Suplementy diety z ashwagandhą polecane są w przypadku zapalenia stawów, dolegliwości bólowych pleców i szyi oraz w przebiegu chorób nowotworowych i podejmowanej chemioterapii.

Z czego wynika dobroczynne działanie ashwagandhy?

Roślina swoje prozdrowotne właściwości zawdzięcza znajdującym się w zielu witanolidom, które działają antynowotworowo i przeciwbakteryjnie. Ponadto w korzeniach żeń-szenia znajdują się glikowitanolidy odpowiedzialne za działanie adaptogenne.

Kto powinien skorzystać z suplementacji ashwagandhą?

Przyjmowanie suplementów diety z ashwagandhą polecane jest kobietom w okresie okołomenopauzalnym oraz mężczyzn w wielu rozrodczym, u których występują problemy z płodnością. Ponadto suplementacji podlegać powinny osoby borykające się z chorobami nowotworowymi i przyjmujące chemioterapię. Nie można również zapominać o pozytywnym działaniu rośliny na układ nerwowy w przebiegu stanów depresyjnych oraz pogorszonego samopoczucia. Tego typu produkty są również chętnie przyjmowane przez sportowców. W tym przypadku nie tylko dodają one energii i sił do ćwiczeń, ale również pomagają zwiększyć siłę i masę mięśniową. Ashwagandha uznawana jest za naturalny stymulator syntezy testosteronu. Po produkty z ashwagandhą powinny sięgać również osoby pracujące umysłowo. Roślina wpływa bowiem na prawidłową pracę mózgu oraz poprawę koncentracji.