wyciskacz do cytrusów

Domowa lemoniada, jaki wyciskacz do cytrusów wybrać?

Lato to czas kiedy organizm potrzebuje dodatkowego nawodnienia. Aby odpowiednio się napoić, bardzo często nie wystarczy sama woda. Idealnym napojem na upalne dni są soki z owoców oraz domowa lemoniada. Jej przygotowanie jest proste, ale najłatwiej wykonać ją przy pomocy wyciskacza. Na rynku sprzedaży istnieje wiele modeli tego urządzenia posiadających wiele funkcji. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dobry wyciskacz, jak go znaleźć?

Poszukiwania dobrego urządzenia do wyciskania soku z cytrusów warto rozpocząć od określenia naszych potrzeb. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ilość soku jaki chcemy wyciskać oraz dostępność miejsca w kuchni, ponieważ to właśnie od tego będzie zależeć jaką wielkość sprzętu wybierzemy. Dodatkowo zawsze warto zastanowić się czy mamy zamiar wybrać elektryczny wyciskacz do cytrusów czy też ręczny. Pierwszy wybór z pewnością zagwarantuje nam szybkie pozyskiwanie soku. Urządzenia ręczne są za to o wiele bardziej ekonomiczne i ciche. Warto więc dobrze przemyśleć decyzję o zakupie. 

Jakie cechy powinny posiadać dobre wyciskacze do cytrusów?

Dobry sprzęt do pozyskiwania soku powinien posiadać następujące cechy:

  • wytrzymałość – to bardzo ważne, ponieważ to właśnie od niej zależy jak długo będzie służyło nam urządzenie. Najlepiej jeżeli jak najwięcej elementów będzie wykonana z z metalu lub mocnego plastyku. 
  • łatwość obsługi – to również istotna cecha. Szybkie oraz łatwe wyciskanie pozwala na wyciśnięcie soku w krótkim czasie, kiedy akurat mamy na niego ochotę.
  • wydajność – to zaleta, którą powinna mieć każdy wyciskacz. Pomaga ona w jak największym stopniu wykorzystać miąższ z owoców.
  • mało elementów do czyszczenia – to bardzo ważne, ponieważ im więcej elementów będzie posiadał wyciskacz tym więcej będzie części do mycia po jego użyciu. W tym przypadku warto kierować się zasadą im mniej tym lepiej.
  • wielkość – dobry wyciskacz nie musi być duży. W sprzedaży czasami można zakupić również małe, praktyczne urządzenie, które pozwala na pozyskane takiej samej jakości soku co większy sprzęt.