patera na owoce

Elementy potrzebne do atrakcyjnego nakrycia stołu

Ładnie nakryty stół cieszy oko i wprowadza odświętną atmosferę. W taki sposób warto żyć na co dzień, a nie tylko na specjalne okazje. Wystarczy mieć kilka rzeczy w domu, by stworzyć piękną aranżację stołu.

Piękna aranżacja stołu na co dzień


Co jest potrzebne do stworzenia atrakcyjnej aranżacji stołu? Można rozpocząć od obrusu lub bieżnika, za pomocą którego nakryje się stół. Jeżeli natomiast blat stołu jest piękny sam w sobie, z tego elementu można zwyczajnie zrezygnować. Na stole na co dzień warto postawić pięknie wyeksponowane owoce. To taka przekąska lub po prostu deser, po którym można sięgnąć i cieszyć się chwilą przyjemności. Nowoczesna szklana patera na owoce będzie idealna, by w atrakcyjny sposób podać te słodkie przekąski. 

Patera na owoce nowoczesna


Szklana nowoczesna patera na owoce, przyda się szczególnie do serwowania drobnych owoców, takich jak na przykład czereśnie lub truskawki. Owoce będą dzięki temu ładnie wyeksponowane, a stół zabezpieczony przed plamami. Poza tym do aranżacji stołu można wykorzystać też szklaną karafkę na wodę oraz szklanki. Taki zestaw można ustawić na ozdobnej tacy lub desce do krojenia. Stworzy to spójną całość i wprowadzi dekoracyjny element. Miłośnicy cukierków na stole mogą zostawić jeszcze kryształową lub szklaną cukiernicę, do której włożą ulubione słodkości. Taki stół prezentuje się bardzo elegancko i zachęca, by usiąść całą rodziną przy deserze, spędzić trochę czasu razem.