Jak serwować koktajle w wielkim stylu

Dlaczego koktajle cieszą się tak dużym powodzeniem na imprezach? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, nie da się jednak ukryć, że w grę może wchodzić zarówno ich znakomity smak, jak i wygląd, który zachęca do sięgnięcia po nie. Duże znaczenie ma też sam sposób ich podania, zwłaszcza, jeśli wykorzystujemy w tym celu odpowiednie naczynia.

kubek-do-koktajli
Kubek ze słomką do koktajli z podwójnymi ściankami

Kubki do koktajli mogą być wykonane z wielu materiałów, najbardziej funkcjonalne są jednak te, które powstają z wykorzystaniem tworzywa sztucznego. Nie może być zresztą inaczej, są one bowiem lekkie, charakteryzują się dużą żywotnością, a jednocześnie zwracają na siebie uwagę ze względu na wyjątkowo estetyczny wygląd. Atutem najlepszych z nich jest też szeroka słomka pozwalająca w jeszcze większym stopniu cieszyć się smakiem napoju oraz specjalna pokrywka wyposażona w otwór. Ta ostatnia gwarantuje, że napój się nie rozleje nawet podczas najbardziej szalonej z imprez. Oczywiście, pokrywka wcale nie musi wyglądać konwencjonalnie, a jej producenci już od dawna starają się, aby zwracała na siebie uwagę designerskim kształtem.

Sama liczba zastosowań kubków do koktajli nie jest wcale mała i wykracza poza to, n co wskazuje ich nazwa. Można w nich podawać również drinki alkoholowe oraz napoje chłodzące, a ponieważ podczas ich produkcji zastosowano podwójną izolację, nie ma ryzyka, że sam podawany w takim kubku napój ogrzeje się od naszych dłoni, co jest przecież często występującym scenariuszem.