Jaka powinna być zastawa stołowa?

Od zawsze wiadomo, że jemy nie tylko ustami, ale również oczami. Smaczne i wykwintne dania smakują znacznie lepiej jeśli zostaną podane na łądnych talerzach. Jak zatem wybrać zastawę stołową, aby była nie tylko praktyczna, ale również nietuzinkowa? 

Jakość to podstawa

Zastawa stołowa w gospodarstwie domowym jest z reguły użytkowana dość intensywnie. Tym samym powinna się charakteryzować wyjątkową trwałością. Można zatem wybrać talerze Luminarc lub komplet z porcelany. Oczywiście grubość porcelany nie może być za duża, gdyż wówczas spadają jej walory estetyczne. W obu przypadkach najważniejsza jest jednak wytrzymała powłoka oraz podwyższona tolerancja na szok termiczny. Warto także zwrócić uwage na to czy talerze Luminarc mają  wzmocnione brzegi, znakomicie redukujące ryzyko przypadkowego wyszczerbienia. 

Funkcjonalność zastawy stołowej

Nawet najtrwalsze talerze Luminarc nie będą zbyt długo gościć na stole jeśli ich mycie okaże się uciążliwe. Właśnie dlatego dobierając zastawę stołową Luminarc warto zwrócić uwagę czy nie została przyozdobiona dekoracjami utrudniającymi czyszczenie.

Ze względu na bardziej ekonomiczne i przede wszystkim efektywne zmywanie, lepiej unikać serwisu, który jest bogato dekorowany kolorowymi wzorami. Takie ozdobniki mogą dość szybko utracić swoje walory podczas częstego czyszczenia z zmywarce. Zastawa stołowa Luminarc powinna mieć także właściwy rozmiar, aby wszystko zmieściło się w koszykach urządzenia.