Miarki kuchenne – coś, co każdy kucharz musi mieć!

Każdy kto rozpoczyna swoją przygodę z gotowaniem, powinien zacząć od dokładnego trzymania się przepisu. Dopiero, gdy nabierzesz kulinarnego doświadczenia i dowiesz się, jak różne ilości składników wpływają na smak rozmaitych potraw będziesz mógł zacząć eksperymentować. Jeśli jednak nie masz jeszcze dostatecznie dużo doświadczenia, powinieneś traktować gotowanie bardziej jak chemię, niż improwizację muzyczną. Dzięki temu osiągniesz dużo lepsze rezultaty!

Bardzo często pomimo tego, że dokładnie trzymamy się przepisów to jednak smak potrawy odbiega od naszych oczekiwań. Składników najczęściej nie podaje się w gramach czy mililitrach. Zwykle w przepisie mamy podaje się szklanki lub łyżeczki jako podstawowe ilość. Dzieje się tak, aby niedoświadczeni kucharze, którzy nie posiadają odpowiednich miarek kuchennych, mogli sobie poradzić. Nie oznacza to jednak, że brak precyzji wynikający z różnych rozmiarów naczyń nie ma wpływu na smak potrawy!

miarki_kuchenne
Miarki w kształcie łyżeczek (5 szt. w komplecie), pomarańczowe

Waga i odpowiedni zestaw miarek kuchennych powinny być pierwszym zakupem początkującego adepta sztuki kulinarnej. Przygotowując potrawy „na oko”, zdajemy się na szczęście. Jeśli gotujemy tylko dla siebie, to możemy sobie pozwolić na pewne potknięcia. Jeżeli jednak po raz pierwszy przygotowujesz wyrafinowaną potrawę na romantyczną kolację dla swojej ukochanej nie możesz sobie pozwolić na błąd!