szafy chłodnicze

Ochrona przed temperaturą – szafa chłodnicza

Niezależnie od powierzchni oraz ilości oferowanego asortymentu, sklepy spożywcze muszą być wyposażone w szafy chłodnicze. Te pojemniki, które pozornie przypominają lodówki, znacznie się jednak od nich różnią. Jak wygląda praca takich urządzeń?

Przez długi czas

Najważniejszą różnicą jest fakt, że szafy chłodnicze muszą pracować nieustannie przez bardzo długi czas. Nawet w przypadku awarii konieczne jest, żeby pojemniki te utrzymywały niską temperaturę i nie doprowadziły do zepsucia schowanego w nich pożywienia – mogłoby to narazić właściciela lokalu na olbrzymie straty finansowe.

Coś więcej niż szafa

Urządzenia pokroju szafy chłodniczej to nie tylko samo urządzenie postawione gdzieś wewnątrz sklepu lub restauracji. Najważniejszą cechą, która wyróżnia szafy chłodnicze gastronomiczne od innych urządzeń chłodzących jest fakt, że najczęściej są one zintegrowane z zewnętrznym agregatem. Taki układ sprawia, że same szafy pracują niemal bezgłośnie, a w przypadku dużych sklepów istnieje możliwość stworzenia układów z wieloma agregatami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapobiega się negatywnym i niebezpiecznym dla produktów, skutkom awarii.

Na co dzień zwykle nikt nie zastanawia się nad sposobem pracy urządzeń w zwykłym sklepie spożywczym. Prawda jest jednak taka, że osiedlowy spożywczak posiada kilka ciekawych tajemnic, które pozwalają mu na bezpieczną pracę, która w razie niepożądanych niespodzianek, nie spowoduje dużych strat finansowych. Szafy chłodnicze, a także zabezpieczenia w nich zawarte, są skonstruowane tak, żeby w pełni wspomagać zarówno pracowników, jak i samego właściciela sklepu.