Sałatka na każdą okazję

Jeżeli szukasz sałatki, która zrobi furorę podczas każdego przyjęcia – to musisz spróbować pyszne sałatki z gyrosa. Połączenie smacznych warzyw z mięsem zachwyci z pewnością każdego. Sałatka jest nie tylko łatwa do wykonania, ale również wygląda pięknie.

Warstwowa sałatka

Sałatka gyros to potrawa, którą najczęściej można spotkać w wersji warstwowej. Wiele osób zachwyca się tym, jak ładnie prezentuje się ona w przezroczystej misce. Taka sałatka jest nie tylko bardzo smaczna, ale również i zdrowa. Zawiera dużo warzyw, które wpływają bardzo dobrze na ludzki organizm. Sałatkę najczęściej przygotowuje się również z piersi kurczaka. Wielu osobom właśnie takie połączenie smakuje najbardziej. Podstawą tego dania będzie również sos, który jest bardzo łatwy do przygotowania. W większości przepisów wystarczy połączyć ze sobą ketchup i majonez, majonez i śmietanę lub majonez z jogurtem naturalnym. Jak widać, każdy może dodać to co mu smakuje. Sałatka ta cechuje się również tym, że składniki można wymieniać na te, które bardziej lubimy. Z całą pewnością z tą sałatką można eksperymentować.

Składniki na sałatkę

Aby sałatka była naprawdę pyszna, powinna być przygotowana ze świeżych składników. Do jej przyrządzania będziemy potrzebować przede wszystkim, takich warzyw, jak na przykład: kukurydza, por, ogórki konserwowe, kapustę pekińską, paprykę czerwoną lub paprykę żółtą. Wszystkie składniki przed pokrojeniem należy dokładnie umyć. Sałatka gyros cechuje się również tym, że zazwyczaj w jej skład wchodzi pierś z kurczaka. Mięso to jest z pewnością lubiane przez większość ludzi. Właśnie dlatego tak bardzo smakuje to danie. Mięso należy wcześniej umyć i podsmażyć na patelni z masłem. Pierś z kurczaka oczywiście przyprawiamy przyprawą do gyrosa, w ten sposób otrzymamy niepowtarzalny smak, który zachwyci każdego. Taka sałatka bardzo często pojawia się na różnych przyjęciach.

Pyszna sałatka będzie smakować nie tylko osobom dorosłym, ale również dzieciom i młodzieży. Każdy będzie się nią zachwycał.