Szklaneczka ulubionego trunku

Nie ma chyba nic bardziej orzeźwiającego po ciężkim wysiłku niż szklanka zimnego, gorzkiego piwa. Większość ludzi nie lubi jednak pić z butelki, a tym bardziej z puszki. Idealnym rozwiązaniem jest szklanka kufel do piwa. Proste naczynie, które jednak skrywa kilka sekretów.

Dla idealnego smaku

Warto zastanowić się nad kształtem i materiałami, z jakich wykonywane są naczynia do piwa. Odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że piwo można nalewać po ściankach, dzięki czemu trunek nie pieni się zbyt mocno. Jednocześnie warstwa piany zapobiega zbyt szybkiemu uciekaniu gazu z napoju i wydłuża okres, przez jaki zachowuje on swoje pierwotne walory smakowe.

Utrzymana w nienagannym stanie

Materiał, z którego wykonany jest pokal do piwa, ma zapewnić nie tylko prostotę i niskie koszty produkcji, ale także łatwość w utrzymaniu czystości. W końcu właściciele lokalów gastronomicznych i pubów odpowiadają przed różnymi urzędami – na przykład sanepidem. Barmani szybko odeszliby od stosowania naczyń, które ciężko jest domyć lub które utrzymują zapach wypitego napoju nawet po umyciu. Szkło łatwo jest doczyścić, a jednocześnie każdy brud łatwo dostrzec. Wszystko po to, żeby klient poczuł się doceniony.

Pokale potrafią przybierać najróżniejsze kształty. Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju piwa, do jakiego są przeznaczone. Warto na to zwrócić uwagę będąc następnym razem gościem pubu lub restauracji. Poza logotypem z marką pitego trunku szklanki do piwa będą różniły się od siebie czasem w bardzo widoczny sposób. Niektóre są smukłe i podłużne, inne zaś bardziej zbite oraz osadzone na delikatnej nóżce.