Zastosowania jakie ma siemię lniane

Nasiona lnu, choć z pozoru są zupełnie zwyczajne, to po analizie ich właściwości okazuje się, i mają szereg dobroczynnych działań dla organizmu człowieka. Ten naturalny produkt może przynieść tak wiele dobrego, iż warto zastanowić się nad tym, aby siemię lniane włączyć do swojego codziennego jadłospisu.

Co zawiera siemię lniane?

Nasiona lnu znane są przede wszystkim z tego, iż w ich składzie występuje dużo błonnika, który ma właściwości regulacyjne jeżeli chodzi o pracę układu trawiennego. Są w nim zawarte także różnorodne aminokwasy, sterole roślinne, minerały, witaminy oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Siemię lniane można stosować z powodzeniem jako dodatek do wielu potraw, a można także przygotować z niego pożywną zawiesinę – wszystko zależy od tego, jaka konsystencja komu pasuje. Przepisy odnośnie zastosowania nasion lnu w codziennej diecie można znaleźć w książkach kucharskich.

Dlaczego warto stosować nasiona lnu?

Profilaktyka zdrowotna jest niezwykle ważna i pod żadnym pozorem nie można o niej zapominać, wszak już od dawna wiadomo, że lepiej jest troszczyć się o zdrowie, niż później musieć zmagać się z chorobą i jej skutkami. Korzystne działanie siemienia lnianego widać na przykładach wielu schorzeń. Może być ono pomocne na przykład w nierównym starciu z refluksem układu pokarmowego, przy zaparciach, biegunkach i wzdęciach, a także w przypadku wrzodów żołądka. Przed rozpoczęciem regularnego stosowania, zawsze warto zasięgnąć opinii lekarskiej.